Kup quada i odlicz pełen VAT - 🕿 (+48) 515 122 959

Quad jako pojazd użytkowy – idealny do pracy w gospodarstwie rolnym

2021-05-18

Rolnictwo to taka branża, w której ciężko o chwilę wytchnienia. Wielu z nas wówczas poszukuje najlepszych dla siebie rozwiązań, które pozwolą nam na odciążenie od pracy i sprawienie, że wszystkie wykonywane przez nas czynności będą znacznie krótsze, a zarazem bardziej efektywne. Z tego względu poszukujemy sprzętu, który nam to umożliwi. Wśród niego wyróżnić należy quady, które coraz częściej spotkamy w gospodarstwach rolnych i to nie bez powodu.

Co takiego mają w sobie quady, że w ostatnich latach tak chętnie są wykorzystywane przez rolników nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie? Przede wszystkim mimo niewielkich rozmiarów pozwalają na wykonanie wielu czynności, a przy tym są bardzo zwrotne. Wjadą wszędzie, gdzie nie dojedziemy zwykłym samochodem. Jeśli przez nasze pole przechodzi rów z pewnością go pokonamy, a nawet głębsze bruzdy w ziemi nie będą stanowiły problemu dla quada.

Wszystko to dzięki dużemu zawieszeniu, terenowym oponom i napędowi na cztery koła. Quad może nam posłużyć w różnoraki sposób. Jeśli masz piec na drewno lub węgiel na pewno będziesz potrzebować pojazdu, którym bez trudu przetransportujesz opał na swoje podwórko. Umożliwi Ci to quad wyposażony w hak z możliwością podczepienia przyczepki, taki jak chociażby amerykański Polaris Sportsman 570 EPS, który bez trudu przewiezie taki ładunek.Z doczepioną do quada przyczepą wjedziesz do lasu by załadować ścięte drzewo. Jeśli prace w lesie są jeszcze przed Tobą to na pewno quad posłuży Ci także jako pojazd, którym wjedziesz w gęstwinę – w końcu jego niewielkie kształty sprawiają, że zdecydowanie łatwiej będziesz poruszać się po leśnym gąszczu niż dużym ciągnikiem rolniczym.

To nie wszystkie możliwości quada na leśnym terenie. Posłużyć może także do wyciągnięcia kłód powalonych drzew z lasu. Wystarczy podczepić do quada wyciągarkę, a jej koniec owinąć wokół kłody i ruszyć przed siebie. W ten oto sposób w szybkim tempie przeciągniemy także powalone drzewa by nie tarasowały nam drogi.

Quada możemy także wyposażyć w rozsiewacze, którymi jeszcze przed zimą posiejemy zboże ozime lub wiosną jare. W zależności od rodzaju rozsiewacza możemy rozsypać ziarno nawet na przestrzeni od 1,5 do 13 m. Uniwersalizm rozsiewacza sprawia, że nie tylko posłuży nam do zasiania plonów. Doskonale sprawdzi się przy rozsypywaniu nawozów, dzięki którym uchronimy nasz zbiór przed szkodnikami i chorobami. Do polewania pola płynnymi środkami ochrony roślin lub najzwyczajniej w świecie podlewania wodą posłuży opryskiwacz, który podczepimy do quada. Pozwoli na uzyskanie pięknej trawy, której pozazdroszczą nam sąsiedzi.

Do pielęgnacji trawy przyda się nam także kosiarka. Osoby, które mają duże podwórka i chciałyby by ich gospodarstwo wyglądało nieskazitelnie na pewno będą zadowolone z tej opcji. Dzięki temu, że quad jest dużo lżejszy niż traktor nie pozostawi śladów opon w trawie, dzięki czemu przejeżdżając przez nią na quadzie z podczepioną kosiarką na pewno w szybki sposób skosimy hektary trawy. Koszenie małą ręczną kosiarką przewodową, z akumulatorem lub kosą mija się z celem. Zajmie nam dużo czasu nim w ten sposób przejdziemy przez całą działkę. Quadem zrobimy to dużo szybciej.

Quada możemy także wykorzystać do podgarniania paszy dla zwierząt – wystarczy z przodu założyć pług. Nic prostszego! Na dodatek taki pług posłuży nam i zimą do odgarniania śniegu i odśnieżania drogi by z łatwością dostać się do przejezdnych ulic. Na wsi każdy sam musi dbać o przejezdność własnej drogi – często o pługach z solarkami możemy zapomnieć.