Kup quada i odlicz pełen VAT - 🕿 (+48) 515 122 959

Pojazdy UTV idealne do rekreacji i do pracy – Polaris General

2020-11-09

Wielu miłośników off-roadowych przygód z przyjemnością zasiada za kółkiem quadów, jednak są i tacy, co preferują pojazdy bardziej przypominające swoim wyglądem samochody – w wielu przypadkach wiąże się to z przywiązaniem do samochodów osobowych, z którymi mamy kontakt na co dzień, a co za tym idzie doskonale się w nich czujemy. I to właśnie tym miłośnikom czterech kółek proponujemy ekstremalne emocje, jakie zapewnią pojazdy renomowanej firmy Polaris z serii General.


Polaris General to połączenie dwóch typów pojazdów – użytkowych pojazdów typu Ranger (idealnie nadających się do wszelkiego rodzaju prac na zewnątrz) oraz pojazdów rodzaju RZR (które stanowią bardziej sportowe oblicze off-roadu). Takie zestawienie daje nam idealną kombinację – do swej dyspozycji mamy pojazd szybki i mocny zarazem, którym bez problemu pokonamy trudny do przejechania teren, a do tego wykorzystamy go przy tym do pracy. Nie musimy już ograniczać się tylko stricte do typowych zadań związanych z transportem przedmiotów i wykonywania zadań powierzonych w przedsiębiorstwie – możemy również ruszyć naszym Polarisem Generalem na wyprawę pełną relaksu i poznać ciekawe szlaki.


Firma Polaris oferuje nam zarówno dwu- jak i czteroosobowe pojazdy. Wśród pierwszej grupy znajduje się chociażby Polaris General 1000 EPS Premium, który doskonale nada się na wyprawę na ryby, polowanie czy chociażby objechanie granic swojej ziemi i sprawdzenie czy na terenie nie ma żadnych zniszczeń po burzy i nawałnicy. Docenią go zwłaszcza osoby zamieszkujące pagórkowate, jak i górzyste tereny, gdzie zwykłym samochodem ciężko jest się poruszać po pochyłym terenie. Polaris General 1000 EPS Premium posiada doskonałej klasy zawieszenie, które dostosowuje się do ukształtowania terenu – wszystko dzięki dużemu skokowi zawieszenia rzędu 31,1 cm z przodu, jak i 33,5 cm z tyłu oraz podwójnym wahaczom A-Arm z łatwością przystosowującym się do terenu.

Z tyłu pojazdu UTV Polaris General 1000 EPS Premium, jak i w innych jego wersjach, znajdziemy pakę ładunkową, na której możemy przewieźć niezbędne rzeczy. Bez względu czy chcemy przewieźć narzędzia, drewno na opał czy ekwipunek na biwak, bez trudu zmieścimy to na swoim Generalu. Otwierając tylną burtę paki wyciągniemy rzeczy bez konieczności przerzucania ich ponad burtami.


Innym doskonałym przykładem oferowanego przez Polarisa pojazdu jest chociażby Polaris General 1000 EPS ABS Deluxe, w którym w zawieszeniu znajdziemy już stabilizatory poprzeczne FOX Podium X Shocks, jeszcze lepiej sprawdzające się w jeździe po nierównym terenie. Do tego miła niespodzianka dla miłośników muzyki – w Polarisie General 1000 EPS ABS Deluxe dodano głośniki bluetooth Soundbar Premium, dzięki którym dźwięk będzie jeszcze lepiej rozchodził się. Z łatwością połączymy się z naszym telefonem by puścić ulubioną piosenkę i sprawić, że jazda będzie jeszcze bardziej relaksująca.


Miłośnicy off-roadu nie muszą już czekać na ładną pogodę by ruszyć w teren – sportowy dach uchroni nas przed deszczem. Dokupując dodatkowe akcesoria z łatwością zabudujemy całą kabinę, dzięki czemu nawet zimą będzie w środku ciepło. Zderzak z przodu uchroni pojazd przed zniszczeniem w przypadku stłuczki ze zwierzyną czy innym pojazdem. Doskonałym rozwiązaniem jest również markowa wyciągarka Polaris o sile udźwigu 4500 lbs, co daje możliwość pociągnięcia ponad 2040 kg ładunku.


Tym, którzy lubią podróżować większą grupą do gustu przypadnie Polaris General 4 1000 EPS LE, w którym swobodnie zmieszczą się aż 4 osoby. Jest niczym limuzyna wśród pojazdów UTV. Duża ilość miejsca stwarza komfortowe warunki do podróżowania, a co najważniejsze mimo wydłużonej kabiny dla pasażerów, w Polarisie General 4 1000 EPS LE zachowano pakę ładunkową by móc przewozić w niej ekwipunek.


Pojazdy Polaris z serii General doskonale sprawdzają się podczas codziennego użytku. Z pewnością zdadzą egzamin w służbach mundurowych, zwłaszcza grup patrolujących granice. I to właśnie może z tego względu wybierane są przez osoby zamieszkujące lub często przebywające blisko rozległych terenów leśnych, rozlewisk i łąk, gdzie poruszanie się zwykłym samochodem nie jest dobrym pomysłem – jednym słowem osobowy samochód nie przejechałby takich dróg. I tu na ratunek przychodzi Polaris General – świetnie wyposażony, kompaktowy, przestronny i w dodatku z 100 końmi pod maską – taka moc pozwoli na przejechanie niejednego terenu. W dodatku „klatka” okalająca pojazd zapewnia maksimum bezpieczeństwa, drzwi zapobiegają wypadnięciu z pojazdu, a dach chroni przed deszczem. To wszystko w połączeniu z możliwością dokupienia dodatkowego wyposażenia sprawia, że pojazd ten to istny Royce Rolls wśród pojazdów UTV.