Quad na raty czy w leasingu?
Zakup quada dla wielu osób jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, zwłaszcza jeśli chcą one kupić pojazd wyższej klasy, którego cena sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Drobni przedsiębiorcy, rolnicy czy nawet zwykli obywatele często stają przed dylematem kupić czy nie kupić. Rozwiązaniem w przypadku osób, które nie posiadają tak dużej ilości gotówki jest wzięcie quada na raty lub w leasingu. Jedna i druga forma spłaty jest bardzo korzystna i pozwala na nabycie niezbędnego i często pożądanego pojazdu jakim jest quad.
Quad na raty
Ratalnego systemu spłaty może dokonać każda osoba posiadająca zdolność kredytową i niezarejestrowana w Rejestrze Dłużników BIG. Nawet drobna zaległość umieszczona w Rejestrze Dłużników BIG automatycznie przekreśla możliwość zaciągnięcia kredytu i spłaty należności za quada w ratach (dużą stratą byłaby niemożność kupienia wymarzonego Polarisa Sportsman 570 EPS!)Chcąc kupić quada na raty nie musimy udawać się sami do banku i dużo wcześniej podejmować gotówkę by opłacić należność u dealera. Wiele salonów posiada możliwość przeprowadzenia symulacji zdolności kredytowej we własnym sklepie i ułatwia dokonanie wszystkich formalności bez konieczności udania się do banku.
Do potwierdzenia zdolności kredytowej niezbędny jest dowód osobisty. Należy podać także adres zamieszkania oraz wskazać miejsce pracy by sprzedawca współpracując z bankiem mógł dokonać zdalnej oceny zdolności kredytowej klienta. Już po kilku minutach mamy informację o tym czy uzyskamy kredyt. Pozytywna weryfikacja kończy się przyznaniem kredytu, a co za tym idzie możemy z radością zacząć się przygotowywać do pierwszej przejażdżki. Razem ze sprzedawcą możemy wybrać najlepszy dla siebie system spłaty rat, ustalić ich wielkość i czas spłaty. Po podpisaniu niezbędnych dokumentów lub dokonując potwierdzenia ich zgodności poprzez podanie przesłanego przez bank kodu sms (sposób załatwienia formalności zależy od firmy, w której kupujemy quada), stajemy się właścicielami quada.
Quad w leasingu
W przeciwieństwie do quada zakupowanego na raty, quada w leasingu nie mogą nabyć wszyscy chętni, a jedynie firmy lub rolnicy, którzy posiadają NIP przedsiębiorstwa. Wynika stąd, że osoba kupująca quada na własny użytek bez przeznaczenia do wykorzystania w przedsiębiorstwie lub gospodarstwie rolnym nie może nabyć quada w systemie leasingowym.
Leasing, podobnie jak raty, daje możliwość zakupu quada i comiesięczną spłatę części jego wartości. Firma leasingowa po pozytywnym przeprowadzeniu oceny wypłacalności firmy może przyznać jej środki na zakup quada. Wcześniej przedstawia potencjalnemu nabywcy ofertę z uwzględnieniem minimalnej wpłaty początkowej (wkładu własnego) w wysokości np. 10% lub 15% wartości nabywanego pojazdu, miesięcznej kwoty spłaty, czasu spłaty i kwoty końcowej, za którą osoba biorąca quada w leasingu może wykupić od firmy leasingowej pojazd po ustaniu czasu spłaty.
Leasing dla wielu osób jest dużo korzystniejszy niż raty czy kredyt. Posiada mniejsze oprocentowanie wynikające z konieczności uiszczenia wkładu własnego, co przekłada się na mniejszą końcową kwotę spłaty. Dodatkowo prowadząc działalność gospodarczą, raty leasingowe można wpisać w koszty uzyskania przychodów. Leasing nie wpływa również na zdolność kredytową przedsiębiorstwa, ponieważ nie jest wpisywany do Biura Informacji Kredytowej, co daje mu przewagę nad innymi formami spłaty należności za quada.
Kupując quada na raty od razu otrzymujemy za niego fakturę z całą kwotą, a wybierając leasing otrzymujemy comiesięczną fakturę z wielkością wpłaconych środków. To jaki sposób finansowania wybierzemy – raty czy leasing – zależy już od nas samych.
Korzyści z posiadania quada jest wiele. Bez względu czy weźmiemy quada Polaris Sportsman XP 1000, Linhai 500, mniejszą wersję Polaris Outlaw 110 lub Quad AY70 czy inną markę najważniejsze jest by kupić go z głową. Rozważenie naszych możliwości finansowych odgrywa kluczową sprawę, jednak dzięki bankom i firmom leasingowym mamy możliwość kupienia quada i spłacania jego wartości w dłuższym czasie pozwalającym na nazbieranie potrzebnych środków. Współczesny świat otwarty jest na nabywców, dlatego korzystajmy z możliwości, jakie nam daje.